foto1
Nicwałd
foto1
Podstawowa
foto1
w Nicwałdzie
foto1
imienia
foto1
Bł.Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

+48 56 4685425
spnicwald@gruta.pl
SP w NicwałdzieW sobotę 5 października odbył się rajd pieszy pod hasłem "Szlakiem Wojska Polskiego". Chętni uczniowe naszej szkoły przebyli trasę 10 km aby uczcić pamięć poległych żołnierzy podczas II Wojny Światowej.

Dzień 12 października już na zawsze będzie jedną z ważniejszych dat w kalendarzu naszej szkoły. To własnie tego dnia, rok temu nadano szkole imię wspaniałego człowieka jakim niewątpliwie był Stefan Wincenty Frelichowski.
Ten dzień spędziliśmy wspólnie: uczniowie-rodzice-nauczyciele. Za co serdecznie dziękujemy!

Tego dnia wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu naszych uczniów, byliśmy świadkami pięknej rywalizacji klas w quizie dotyczącym życia naszego Patrona, idąc jego śladami wzięliśmy udział w biegu patrolowym ( cóż to była za rywalizacja!!!) i spędzaliśmy wspólnie czas przy ognisku i poczęstunku.

Dziękujemy wszystkim Dzieciom za wspaniałą zabawę, Rodzicom, bez których ten dzień nie byłby tak wspaniały i oczywiście przedstawicielom Gminy Gruta.

Miesiąc wrzesień w tym roku jest wyjątkowy w związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. I my włączyliśmy się w obchody tej rocznicy oddając pamięć i cześć obrońcom naszj Ojczyzny. 9 września w kościele w Okoninie odbyła się w tej intencji uroczysta Msza Święta. Podczas liturgicznego spotkania modliliśmy się za ofiary wojny, wdzięczni za ofiarę ich życia oraz prosiliśmy o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.
Rocznicowe obchody miały wyjątkowo uroczysty i podniosły charakter.

 

 

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe z obu szkół parafii Okonin - Szkoły Podstawowej im. 16 Pułku Artylerii Lekkiej w Plemiętach i Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Nicwałdzie. Po Mszy świętej wysłuchaliśmy wykładu Pana dr Roberta Zadury i obejrzeliśmy prezentację na temat tamych wojennych lat, ze wskazaniem ofiary życia bł. ks. S. W. Frelichowskiego. Wywarło to na obecnych wielkie wrażenie. Wraz z Panią Dyrektor Aleksandą Materka po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w braterskim spotkaniu w plebanijnym ogrodzie.

                                                                   Dorota Kruszczyńska

 

 

W sobotę 28 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXXVIII Międzynarodowym Biegu im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. Celem imprezy było uczczenie pamięci mistrza olimpijskiego Bronisława Malinowskiego oraz popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie rywalizowali na dystansie 800m: dziewczęta i chłopcy rocznik 2008 - 2009 i rocznik 2006 - 2007 oraz 1500m - chłopcy rocznik 2004 - 2005. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

 

 

 

 

 Copyright © 2020 Copyright Szkoła Podstawowa w Nicwałdzie_ZK 2020 Rights Reserved.