foto1
Nicwałd
foto1
Podstawowa
foto1
w Nicwałdzie
foto1
imienia
foto1
Bł.Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

+48 56 4685425
spnicwald@gruta.pl
SP w NicwałdzieZakończyliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Węgrowie.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!!!

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie Szkoły Podstawowej w Nicwałdzie uczcili pamięć poległych w walce o Niepodległą Polskę.
Nie wolno nam zapomnieć, że odzyskana 101 lat temu Niepodległość była wielkim dobrem. Nie możemy zapomnieć o tej tradycji, która wychowała wielkich patriotów. Dlatego razem odśpiewaliśmy Hymn i krótkim występem przypomnieliśmy tak ważne wydarzenia z historii.

Na apelu zostały również wręczone nagrody i dyplomy z konkursów. 


 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Z tej okazji uczniowie klasy VII mieli okazję poczuć się jak egzaminatorzy i pytali uczniów i nauczycieli NA CZAS z tabliczki mnożenia.
Nasi uczniowie dzielnie "walczyli" z zadaniami i nieustępliwą komisją :)
Przeegzaminowana została również pani Dyrektor, która test zdała śpiewająco!
Wszystkim gratulujemy świetnych wyników!!!!

 

W środę klasa IV, V i VI pojechały na wycieczkę do Gniezna i Pobiedzisk, by tam kroczyć śladami naszych przodków i dowiedzieć się jak wyglądały początki państwa polskiego.
Zwiedzaliśmy Katedrę Gnieźnieńską pw. Wniebowzięcia NMP - najważniejszy zabytek miasta z relikwiami św. Wojciecha.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego, które liczy ponad 400 eksponatów, pokazuje narodziny państwa polskiego w trzech modułach: Państwo, Źródła i Kultura, a w jej narrację wprowadzono filmy w technice 2D. Odbyła się również żywa lekcja historii. Nasi uczniowie wcielili się w rolę Lecha, Czecha i Rusa i ich dzielnych wojów.
Na deser Pobiedziska, gdzie zwiedzaliśmy Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego. Na terenie skansenu zlokalizowanych jest 30 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20.
Uczniowie poszerzyli i utrwalili swoją wiedzę, a przy tym świetnie się bawili!
Copyright © 2020 Copyright Szkoła Podstawowa w Nicwałdzie_ZK 2020 Rights Reserved.